Wrocław w natarciu, czyli relacja z FFG Store Championship

No i nie minęło wiele czasu, jak nadszedł kolejny turniej FFG, tym razem we Wrocławiu! Bardzo chciałem napisać wam relację z niego, niestety jednak przez pracę musiałem zrezygnować z udziału. Na szczęście na ratunek przybył użytkownik Hsiale, który bardzo ładnie wszystko nam opisał. Tak więc nie będę dłużej truł i oddaję go wam w wasze ręce.

26 graczy (25 z Polski, 1 z Niemiec) zjawiło się 2 marca we wrocławskim Padbarze na organizowanym przez sklep planszak.pl turnieju z cyklu Android: Netrunner Store Championships. Zaplanowane było 5 rund systemem szwajcarskim, bez fazy finałowej.

Turniej udało się wystartować niemal punktualnie. Wśród 26 runnerów dominowali Shaperzy i Criminale (7 graczy wybrało Andromedę, 4 Gabriela Santiago; 6 Chaos Theory, 4 Rielle „Kit” Peddler, 1 Kate „Mac” McCaffrey; 2 Noise’a i 2 Whizzarda). Zdecydowanie najpopularniejszą korporacją był NBN (7 graczy reprezentujących The World is Yours*, 5 Making News), oprócz tego 5 osób grało Weylandem (wszyscy używali Building a Better World), 5 Jinteki (4 Personal Evolution, 1 Replicating Perfection) a tylko 4 Haas-Bioroid (3 Engineering the Future i 1 Custom Biotics).

Po trzech rundach gracze byli już dość mocno przesortowani. Czołówka miała po 10 punktów, każdy już zdążył co najmniej raz przegrać. Po przerwie rozegrano dwie decydujące rundy. Jedynym z rozpoczynających je na czele tabeli, który wygrał wszystkie 4 partie po przerwie był Bartek Bojarowski z Wrocławia. Tym samym zakończył turniej z 18 punktami na koncie i wyraźnie wygrał. Kolejni 4 gracze zdobyli po 14 punktów, przegrywając w ciągu całego turnieju 3 partie. Po przeliczeniu tiebreakerów okazało się, że drugie miejsce zajął Witek „donmakaron” Jakubowski z Wrocławia, trzecie Adam Strzelczyk z Częstochowy, czwarte Mateusz „matuszczak” Radecki z Warszawy, a piąte, najbardziej pechowe (bo pierwsze, które nie było nagradzane matą), Radek „Thorin” Stanula z Kędzierzyna-Koźla. Jedyny uczestnik spoza Polski, Marcel Kraatz z Berlina, z 12 punktami zajął siódme miejsce.

Najlepsza czwórka graczy i organizatorzy turnieju

 Tak więc dziękujemy jeszcze raz panowi Hsiale za relację, oraz Tomkowi i Leszkowi z Planszaka za zdjęcia, którymi można nacieszyć oko. Na koniec jeszcze zwycięskie talie. Do przeczytania!

 

Andromeda: Dispossessed Ristie

Event (22)
3 Account Siphon
3 Dirty Laundry
3 Easy Mark
3 Emergency Shutdown
2 Forged Activation Orders
2 Inside Job
3 Special Order
3 Sure Gamble

Hardware (6)
2 Clone Chip
2 Desperado
2 Plascrete Carapace

Resource (5)
2 John Masanori
3 Same Old Thing

Icebreaker (7)
1 Corroder
1 Crypsis
2 Faerie
1 Femme Fatale
1 Mimic
1 Yog.0

Program (5)
3 Datasucker
2 Parasite

 

NBN: The World Is Yours*

Agenda (9)
3 AstroScript Pilot Program
1 Character Assassination
2 Market Research
3 Project Beale

Asset (6)
3 Jackson Howard
3 Marked Accounts

Upgrade (3)
3 SanSan City Grid

Operation (14)
2 Biotic Labor
3 Green Level Clearance
3 Hedge Fund
3 Shipment from SanSan
3 Sweeps Week

Barrier (4)
1 Paper Wall
3 Wraparound

Code Gate (4)
1 Enigma
3 RSVP

Sentry (4)
3 Data Raven
1 Rototurret